تبلیغات
پاپ موزیک - حواشی کنسرت رضا صادقی و سالار عقیلی و مصاحبه با سالار عقیلی
 
پاپ موزیک
دانلود موسیقی و فیلم ایرانی
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


فعالیت این وبلاگ به جهت حمایت از موسیقی زیبای ایرانی و ارائه آثار خوانندگان داخل کشور و موسیقی مجاز است و در ضمن این وبلاگ از همه ی شما دوست داران موسیقی ایران خواهشمند است که آلبوم ها را به هیچ وجه کپی نکنید و کپی نخرید و در جهت بهبود فرهنگ هنری و حمایت از هنرمندان نسخه اورجینال آلبومها رو خریداری بفرمایید.

مدیر وبلاگ : علی یوسفی
نویسندگان
نظرسنجی
شما کدامیک از موارد موسیقایی های زیر را بیشتر می پسندید؟ 
نشست خبری کنسرت مشترک؛ سالار عقیلی و رضا صادقی برگزار شد؛
سالار عقیلی: آمدم که بگویم با موسیقی پاپ قهر نیستم
 
 
موسیقی ما- لی‌لا رضایی: نشست خبری کنسرت مشترک؛ سالار عقیلی و رضا صادقی که قرار است با عنوان «عشق من، ایران من» طی روزهای 3 و 4 مهرماه در برج میلاد تهران برگزار شود، روز 13 شهریور ماه با حضور این دو خواننده محبوب و جمع کثیری از خبرنگاران که بسیاری از آن‌ها از خبرنگاران این حوزه نبودند، برگزار شد.

فریبرز سفر دوست؛ مدیرعامل شرکت موسسه شکوه موسیقی ایرانیان که سال گذشته کنسرت بزرگ «خلیج فارس» را با حضور خوانندگانی هچون سالار عقیلی، مانی رهنما، نیما مسیحا و حمید خزایی برگزار کرده بود، گفت: تولید آثار موسیقایی موسسه شکوه موسیقی ایرانیان با مضامین ملی از اردیبهشت سال گذشته با برگزاری کنسرت خلیج فارس آغاز شد. ما در این شرکت واز ابتدا به ساکن فعالیت‌هایمان براین نکته متمرکز بود که کارهای ملی میهنی را بدون هیچ چشمداشت مالی به مخاطبان خود معرفی کنیم.

وی ادامه داد: وقتی نام «ایران» بر روی پروژه ای می‌آید، توقع می‌رود که تمام همکاری‌های لازم با آن بشود و هر جا کم و کسری هست، در این باره کمک شود وراهنمایی های لازم صورت گیرد، وظیفه همه این است که برای بهتر شدن برنامه همکاری کنند. اما متاسفانه همکاران و دوستان من همکاری‌ها لازم را نمی‌کنند. توقع ما این است که این همکاران عزیز بیشتر کمک کنند و اگر تجربه ای در برگزاری کنسرت دارند در اختیار ما قرار دهند. متاسفانه این همکاری‌ها نه تنها در کنسرت «خلیج فارس» بلکه در این کنسرت نیز دیده نشد.

سفر دوست با بیان اینکه وقتی نامی از یک اثر موسیقایی ملی برده می‌شود، همه باید با هم متحد و همسو شوند، گفت: در اجرای یک اثر موسیقایی ملی ولو اگر اختلاف نظری با هم داشته باشیم، باید به هم کمک کنیم. وقتی کلمه ایران را به چنین برنامه‌هایی اضافه می‌کنیم، دیگر کار شخصی نیست و هدف شخصی را دنبال نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در کنسرت خلیج فارس تجربه های لازم را نداشته‌اند، گفت: درچنین مواردی هدف شخصی را دنبال نخواهیم ما برای برپایی این کنسرت نیز به دنبال امتیازات خاص دولتی نیستیم. همه ما در کشور ایران زندگی می‌کنیم و وظیفه امان است که باهم همکاری کنیم. ما از همکارانمان توقع داشتیم خوانندگان و امکاناتی را که در اختیار داشتند در اختیارمان قراردهند که متاسفانه همکاری نکردند و باز تنها ماندیم.

وی اهداف برگزاری این گنسرت را اینگونه برشمرد: هدف از برگزاری «عشق من؛ ایران من» این است که اولا ما یک اجرای هر ساله داشته باشیم که نام ایران داشته باشد و موضوعی ملی را در برگرفته باشد و صرفا کار پاپ نباشد. هدف دوم جلوگیری از کلیشه ای شدن کارها ست. در گذشته نیز ما تجربه های این چنینی را که موسیقی سنتی و پاپ در کنار یکدیگر قرار بگیرند داشتیم که خوشبختانه رضایت بخش بود. تماشاگران ازاجراهایی که با مضامین وطنی برگزار می‌شد، استقبال خوبی می‌کنند.

وی سومین هدف را اجرای کارهای تلفیقی دانست و گفت: این کنسرت تلفیقی است و در آن اجرای دوئت خواهیم داشت. این دو خواننده پاپ و سنتی علاوه بر اجرای قطعات خود، قطعاتی را نیز به صورت دو صدایی اجرا می‌کنند. اینکه بعضیها به موسیقی سنتی بیشتر بها می‌دهند و بعضیها به پاپ، ما خواسته‌ایم که اینچنین نباشد و متعادل رفتار کرده باشیم و هر دوخواننده در یک کفه قرار بگیرند. به نوعی موسیقی پاپ را هدفدار کرده‌ایم. قطعاتی که در این اجرا رضا صادقی اجرا می‌کند قطعاتی است با موضوعیت ایران نه صرفا با موضوعیت عشق و محوریت عاشقانه! در این کنسرت شاهد اتحاد میان سبک‌های سنتی و پاپ خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه خوانندگان دیگر انرژی لازم را برای حضور در این اجرا نداشتند، گفت: سالار عقیلی و رضا صادقی دو خواننده ای بودند که با تمام وجود و عشقی که به میهن خود داشتند بعد از دعوت ما به گروه پیوستند.

وی در پایان گفت: این کنسرت سه و چهار مهرماه هر شب در دو سانس در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد و سالار عقیلی 5 قطعه، رضا صادقی 5 قطعه را به همراه دو قطعه بی‌کلام و دو قطعه مشترک اجرا خواهد کرد.

در ادامه نشست تریبون در اختیار عباس لطیفی رهبرارکستر این کنسرت قرار گرفت. لطیفی درباره رهبری خود در این کنسرت گفت: تلاش من این است که کنسرتی متفاوت از دیگر کنسرت‌ها برگزار کنم به همین دلیل ارکستری متفاوت چیده‌ام متشکل از 70 نوازنده از سازهای سنتی، پاپ و کلاسیک. من بر این باورم که تفاوت‌های زیادی بین صدای سالار عقیلی و رضا صادقی است و همین تفاوت‌ها است که می‌تواند کنسرت ما را نسبت به کنسرت‌های دیگر متفاوت کند. جلوه کند به همین دلیل از گفتن جزئیات برنامه‌هایی که بنا داریم توسط رضا صادقی و سالار عقیلی به مخاطبان ارائه کنیم، خودداری می‌کنم تا تماشاگران با هیجان بیشتری برای دیدن این کنسرت اقدام کنند، البته دو قطعه بدون کلام که از قطعه های معروف پاپ کلاسیک موسیقی جهان و از ساخته های موزیسین‌های معروف جهان است را در این کنسرت اجرا خواهیم کرد که این دو قطعه را هم در روز اجرا معرفی خواهیم کرد. مطمئنم این دو قطعه نیز از قطعات پرطرفدار این کنسرت می‌شوند.

سالار عقیلی در ادامه نشست با اشاره به کنسرت خلیج فارس که سال گذشته برگزار شده بود گفت: من پیش از این، با دو خواننده دیگر نیما مسیحا و مانی همکار کردم و تجربه چنین کارهایی را دارم.

 وقتی اسم موسیقی پاپ می‌آید مردم فکر می‌کنند سنتی‌ها با آن لج هستند و یا برعکس و قتی اسم موسیقی سنتی می‌آید پاپی‌ها با آن لج هستندو من بارها و بارها در مصاحبه های خودم گفتم ما هیچ دشمنی با موسیقی پاپ نداریم. البته موسیقی از هرنوعش که باشدقابل احترام است. رضا صادقی از نظر من خواننده قابل احترامی است. او از نظر من انسان موجهی است و شاید اگر خواننده دیگری بود من این کار را قبول نمی‌کردم که در کنارش بایستم و بخواهم بخوانم. من هم خود او، هم منش و هم رفتارش را دوست دارم. این مجموعه باعث می‌شود که من ایشان را دوست داشته باشم.

وی ادامه داد: این مجموعه «عشق من، ایران من» نام دارد و ما یک سری کارهای وطنی خود را در آن اجرا خواهیم کرد به اضافه قطعاتی مانند خوشه چین، تبریز در مه و کارهایی که مردم با آن‌ها خاطره دارند. من همیشه دوست داشتم کارهایی انجام بدهم که مجموعه قطعاتی که در سریال‌ها خوانده‌ام و مجموعه آثاری که مردم دوست دارند را در بر بگیرد. چون همیشه در کنسرت‌ها این امکان فراهم نمی شدآنها را اجرا کنم و مردم همیشه این قطعات را از من می‌خواستند. در این برنامه سعی کرده‌ام هم این قطعات را بخوانم و هم کارهای وطنی‌ام را. آقای صادقی هم همین طور، هم کار وطنی می‌خوانند و هم قطعاتی به انتخاب خودشان. دو قطعه را هم که ساخته شده و قرار است به طور همزمان با هم اجرا کنیم. یک قطعه سرود ملی دکتر ریاحی هم با هم اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: از آنجایی که رضا صادقی از نظر من انسان موجهی است؛ و هم اینکه مردم بدانند ما با موسیقی پاپ هیچ دشمنی نداریم و کسانی که در عرصه موسیقی پاپ قدم بر می‌دارند نیز هیچ مشکلی با موسیقی سنتی ندارند به این عرصه آمدم.

سالار عقیلی با بیان اینکه برای آشتی دادن موسیقی پاپ با موسیقی سنتی این برنامه را پذیرفته است، تاکید کرد: موضوعیت این کار مهم است وگرنه این کنسرت را هر خواننده دیگری به جز من می‌توانست اجرا کند. در این برنامه محوریت با «عشق من، ایران من» است و من به عنوان خواننده حق انتخاب داشتم می‌توانستم آن را بپذیرم یا نپذیرم. من 8 قطعه برای وطن خوانده‌ام و شاید به همین دلیل دعوت به همکاری شده‌ام. برای اینکه این مساله از هم جدا نشود ما دوقطعه را باهم اجرا کرده‌ایم. موضوعیت وقتی مشخص می‌شود، معلوم است که دوخواننده قرار است در کنسرت قرار است چه چیزی را اجرا کنند.

در ادامه نشست رضا صادقی خواننده محبوب پاپ که به سلطان مشکی پوش درمیان طرفداران خود شهرت دارد، از حضور خود در کنار خواننده ای همچون سالار عقیلی ابراز خوشحالی کرد وگفت: از این اتفاق خوشحالم که در کنار دوست و خواننده ای خوشصدا و خوش اخلاقی همچون سالار عقیلی روی سن می‌روم و سعادت این را داشته‌ام که با او در کنسرتی به نام «عشق من، ایران من» روی می‌خوانم. برای این اجرا دوقطعه ساخته‌ام و به ایشان داده‌ام تا بشنوند، امیدوارم از دو اتفاق ملودیک، یکی از آن‌ها منجر به اتفاق خوبی بشود و خاطره ساز شود.

وی افزود: «عشق من، ایران من» سوژه و نگاه جالبی است ولی بیشتر نگاه ما فقط سرزمین ما نیست، سرزمین ما در کنار مردمانش است که در این سرزمین به هرآنچه خواسته‌اند رسیده‌اند یا نرسیده‌اند. بعضی از دوستان متعجب هستند از اینکه می‌بینند من و سالار عقیلی عزیز در کنار هم قرار است بخوانیم. من نمی‌دانم چرا توازن‌ها همیشه بر اساس دو دو تا چهار تاست؟

من معتقدم خیلی از اتفاقات جهان بر اثر بی توازنی‌ها می‌افتد و در اثر ناهاهنگ بودن‌ها. بسیاری از توازن‌ها بر اساس بی توازنی‌ها و تضادها به وجود آمده است. یک صدا که درکنار مردم با آن زیبا بوده و دوستش دارندمثل رضا صادقی و یک صدای قدرتمند و قوی سالار عقیلی، امیدوارم این دو در کنار هم به قدرت و عظمت بیانجامد.

وی افزود: نگاهی که از سالار عقیلی در یک اجرامی شود نگاهی کاملا متفکرانه است بر اساس موسیقی اصیلی که توی خون و رگ و ما هست. ولی نگاه به موسیقی ما پاپی‌ها این نیست که هر لحظه در آن اتفاق شق القمری بیفتد و تضمینی در این راستا نمی‌توان داد. اما یقینا وقتی موسیقی پاپ کنار صدای خاص و موسیقی خاصی قرار بگیرد سعی می‌کند با احترام موسیقایی خودش را به سطح خاصی برساند و یا اگر نرسید در جایگاه خودش یک پله بالاتر برود.

دست و هورا و تشویق یک مخاطب موسیقی پاپ، نهایت چیزی است که در قهقهرایی که مردم در آن به سر می‌برند منِ خواننده که موسیقی پاپ کار می‌کنم می‌توانم به آن‌ها بدهم. من احساس می‌کنم باید به آن‌ها تفکرم را پیشنها بدهم نه نصیحت. یکی از پیشنهادات من همان دست و تشویق و هورا است که برای شادی اشان است. من احساس می‌کنم وظیفه من است به افرادی القای با وجود بسیاری از مشکلات و سختی‌هایی که دارند مثل پول بلیت، رد شدن از گشت ارشاد، لباس‌های رنگی، مانتوی رنگی، و خیلی مسایل دیگر به کنسرت من می‌آیند، می‌نشینند و گوش می‌کنند و برای آن‌ها ارزش و احترام قائلم.

وی خاطر نشان کرد: موسیقی پاپ به جایگاه مورد نظر خود نرسیده، اما همین که صدایی چون سالار عقیلی در کنار آهنگسازی چون عباس لطیفی و خوانندگی من یک نگاه مهربان از ایران لطیف را به جهانیان معرفی کند، مطمئنا حرکت سازنده و لطیف خواهد بود. ما این بار می‌خواهیم از ایرانی صحبت کنیم که دوست ندارد مصیبت‌هایش، غم‌هایش و گرفتاری‌هایش به مخاطب نشان داده شود که امیدوارم در انجام این کار موفق باشیم. به حکم وجودسالار عقیلی، عباس لطیفی و کسانی که روی این کار سرمایه گذاری کرده‌اند آهمنگهایی گه خوانده شده و مردم که من را پذیرفته‌اند یقینا نمی‌تواند اتفاقی گذری باشد. اتفاقات خوبی در این ماجرا می‌افتد. چون ما هر وقت نامی از ایران می‌شود دوست داریم مشتمان را گره کنیم و شعار بدهیم اصلا این طور نیست حداقل برای من اینجوری نیست. ایران فقط مشت گره کرده و شار دادن نیست. من دوست دارم این نگاه یک نگاه مهربان باشد از ایرانی که می‌آید از ایران حرف می‌زند نه از یک ایرانی که از مصیبت و بدبختی حخرف می‌زند و جایزه گزفتاریهاش گزفتیم.

وی ادامه داد: من با القابی مثل اسطوره، بزرگمرد و ... موافق نیستم. اساتیدی مثل بنان، شهناز و... ستونهای تخت جمشیدند و تاریخ موسیقی ایران هستند. ولی به اینکه برای یک عمر که وقتشان را صرف ما کردند خیلی‌ها دوست دارند آن‌ها را با این القاب صدا بزنند.

صادقی در پایان عنوان کرد: غیر از چند قطعه که ترجیح می‌دهم در روزهای کنسرت آن‌ها را معرفی کنم، قطعه های خدا با منه، ایرانی و تیتراژ پایانی سریال دودکش را برای علاقه مندان موسیقی عرضه خواهم کرد.

منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
نوع مطلب : گزارش کنسرت ها، مصاحبه ها، 
برچسب ها : نشست خبری کنسرت رضا صادقی و سالار عقیلی، سالار عقیلی، رضا صادقی، کنسرت سالار عقیلی با رضا صادقی، سالار عقیلی: با موسیقی پاپ قهر نیستم، کنسرتهای ایرانی، کنسرت سنتی سالار عقیلی،
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 14 شهریور 1392
پنجشنبه 19 مهر 1397 08:45 ب.ظ

Many thanks! I enjoy it.
buy generic levitra levitra vardenafil levitra without a doctor prescription generic levitra levitra 10 mg kopen levitra without a doctor prescription buy generic levitra cheap 20mg levitra vardenafil 20mg
سه شنبه 10 مهر 1397 11:52 ق.ظ

Reliable tips. Many thanks!
costo in farmacia cialis cialis generico postepay cialis reviews cialis prices in england cialis e hiv prix cialis once a da cialis coupon cialis soft tabs for sale canadian cialis weblink price cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 07:17 ق.ظ

Thanks, An abundance of postings.

free generic cialis cialis for sale cialis rezeptfrei cialis kaufen bankberweisung cialis purchasing cialis vs viagra cialis 20 mg effectiveness cialis tadalafil online cialis 100 mg 30 tablet purchase once a day cialis
شنبه 7 مهر 1397 06:50 ق.ظ

Really all kinds of beneficial data.
cialis super kamagra cialis daily cialis authentique suisse wow cialis tadalafil 100mg price cialis wal mart pharmacy cialis manufacturer coupon cialis wir preise we like it cialis price we choice cialis pfizer india cialis generico lilly
شنبه 31 شهریور 1397 09:00 ب.ظ

Thanks, Plenty of advice!

trust pharmacy canada drugs for sale in uk online canadian discount pharmacies canada online pharmacies drugstore online india drugs for sale usa canadian mail order pharmacies drugstore online shopping aarp recommended canadian pharmacies online pharmacy
چهارشنبه 28 شهریور 1397 10:10 ب.ظ

Excellent posts. Cheers.
purchasing cialis on the internet cialis tablets australia cialis 10 doctissimo cialis bula free generic cialis cheap cialis female cialis no prescription cialis generico postepay cialis en mexico precio viagra vs cialis vs levitra
پنجشنبه 15 شهریور 1397 08:29 ق.ظ

Terrific forum posts, With thanks!
cialis generique 5 mg tadalafil tablets achat cialis en itali generic cialis levitra generic cialis with dapoxetine enter site very cheap cialis cialis pills price each no prescription cialis cheap cialis 5mg tadalafil 20 mg
چهارشنبه 14 شهریور 1397 12:25 ق.ظ

This is nicely put. !
canadian medications drugs for sale in canada canadian pharmacy uk delivery canadian pharmaceuticals nafta online pharmacies in usa canada medication prices online pharmacies india canadian drug store canadian pharmacy viagra brand canadian pharmacies that are legit
سه شنبه 13 شهریور 1397 06:40 ق.ظ

Thanks a lot. I enjoy this!
online pharmacy viagra generic sildenafil generic price buy viagra now online getting viagra online buy viagra pfizer viagra pfizer buy online where to buy viagra online without prescription where can i purchase viagra honest place to buy viagra buy real viagra online cheap
دوشنبه 12 شهریور 1397 10:49 ب.ظ

Lovely information. Thanks!
where do you buy cialis cialis 20 mg cut in half cialis 20 mg acquisto online cialis cialis 30 day sample viagra vs cialis cilas ou acheter du cialis pas cher cialis mit grapefruitsaft cialis daily new zealand
دوشنبه 12 شهریور 1397 04:59 ق.ظ

Great info. Thanks.
cialis italia gratis dosagem ideal cialis cialis coupons printable only here cialis pills acheter cialis meilleur pri cialis wir preise cialis efficacit cialis daily dose generic tadalafil generic no prescription cialis cheap
یکشنبه 11 شهریور 1397 02:50 ب.ظ

Thanks! I appreciate it.
cialis dosage recommendations cialis generika in deutschland kaufen cialis australia org tadalafil 10 mg look here cialis cheap canada cialis preise schweiz cialis generique cialis online napol cialis tablets for sale estudios de cialis genricos
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:34 ق.ظ

Awesome data. Many thanks.
how to get viagra cheap get viagra prescription i want to buy viagra online buy viagra now generic pharmacy online viagra pharmacy uk how to buy viagra online without where can i buy sildenafil online viagra cheap no prescription pharmacy prices for viagra
جمعه 8 تیر 1397 06:26 ب.ظ
Thank you for the auspicious writeup. Ιt in fаct used to Ƅe a enjoyment
account іt. Glance complex to far brought agreeable from ʏou!
Вy the way, how can we communicate?
جمعه 1 تیر 1397 05:35 ب.ظ
Simply wisһ to saү your article is as surprising.
Ꭲhе clarity in your post is simply nice and i could assume ʏou'rе aan expert onn thіs
subject. Well with your permission let me to grab your feed tо кeep
updated with forthcoming post. Τhanks a million ɑnd please continue thhe enjoyable work.
دوشنبه 28 خرداد 1397 08:13 ق.ظ
Grеat post. I was checking contnuously tһis blog and I'm
impressed! Ꮩery helpful ifo specially tһe lasst ρart :
) I care for sucһ info muⅽh. I wɑs looкing for thiss
pаrticular informatiοn for a long time. Thank yoս and best oof luck.
دوشنبه 28 خرداد 1397 08:09 ق.ظ
Grеat post. I was checking contnuously tһis blog and I'm
impressed! Ꮩery helpful ifo specially tһe lasst ρart :
) I care for sucһ info muⅽh. I wɑs looкing for thiss
pаrticular informatiοn for a long time. Thank yoս and best oof luck.
شنبه 26 خرداد 1397 11:58 ب.ظ
When ѕomeone writes an piece of writing he/ѕhe rretains the plan of a user in һis/her mind
that how а user ϲan қnoᴡ it. Thuѕ that's why this paragraph іs perfect.
Thanks!
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:01 ق.ظ

Kudos! A lot of facts!

generic cialis pill online cialis 20 mg best price 5 mg cialis coupon printable best generic drugs cialis deutschland cialis online cialis lilly tadalafi buy brand cialis cheap cialis flussig legalidad de comprar cialis cialis australia org
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 04:35 ب.ظ
Good blog you've got here.. It's hard to find quality writing lik yours
nowadays. I seriously appreciwte individials like
you! Take care!!
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 06:45 ق.ظ

Amazing info. Appreciate it.
cialis side effects dangers order generic cialis online online cialis miglior cialis generico cialis bula cialis pills in singapore acquistare cialis internet low cost cialis 20mg cialis sans ordonnance wow look it cialis mexico
جمعه 7 اردیبهشت 1397 09:20 ب.ظ

Amazing postings. Thanks a lot!
cialis from canada cialis prices cialis sale online we choice cialis uk cialis with 2 days delivery how to purchase cialis on line 5 mg cialis pharmacie en ligne low cost cialis 20mg precios de cialis generico where do you buy cialis
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 10:23 ق.ظ

You said it nicely..
buy viagra pharmacy buy viagra uk online generic viagra online usa low price viagra pfizer viagra buy sildenafil citrate online how to order viagra pills online pharmacy for viagra where to buy sildenafil uk buy cheap viagra canada
شنبه 1 اردیبهشت 1397 09:46 ق.ظ
Thank you for another informative web site. The place else may just I am getting that tyle oof information wriitten in such
a perfecdt way? I have a undertaking that I'm simmply nnow operatinng on, and I've beedn on the lookk out foor sucfh info.
شنبه 18 فروردین 1397 02:37 ق.ظ

Fine advice. With thanks.
weblink price cialis price cialis per pill preis cialis 20mg schweiz cialis online holland enter site very cheap cialis rezeptfrei cialis apotheke look here cialis cheap canada we recommend cialis info usa cialis online overnight cialis tadalafil
دوشنبه 28 اسفند 1396 06:11 ق.ظ

Wow lots of great advice!
wow cialis tadalafil 100mg cialis generico postepay cialis tablets australia cialis para que sirve brand cialis nl acheter cialis kamagra buying brand cialis online non 5 mg cialis generici cialis online calis
سه شنبه 6 تیر 1396 10:50 ق.ظ
Hello there, You've done a fantastic job.
I will certainly digg it and personally recommend to my friends.
I am sure they will be benefited from this site.
جمعه 25 فروردین 1396 11:27 ق.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it's truly informative.
I'm going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!
شنبه 19 فروردین 1396 06:48 ب.ظ
Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to
new posts.
سه شنبه 15 فروردین 1396 04:08 ق.ظ
There's certainly a great deal to learn about this subject.
I like all of the points you have made.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

موسسه فرهنگی تفریحی طنز بلاگ